Starostlivosť o mega pletenú deku

Starostlivosť o mega pletenú deku

Ako sa o takú mega pletenú deku starať?

Naše deky sú všetky pletené z tzv. česancov. Ide o veľké množstvo nespriadaných vlákien, vďaka ktorým je deka veľmi jemná a citlivá. Ľahko môžeme jednotlivé vlákna od seba oddeliť a preto jej musíme venovať náležitú starostlivosť. Vždy s dekou zaobchádzame jemne, aby sme ju zbytočne nepoškodili. Deka má rada priestor, tak ju nechajte „dýchať“. Natlačenej v skrini sa jej páčiť nebude. Ovčia vlna podlieha plstnateniu, čo je jej prirodzený proces. Počas neho môžu vznikať žmolky. Tie môžete odstrániť jemným potiahnutím žmolkov smerom von.

Suché nečistoty

Deku od prachu, chlpov zvierat alebo iných suchých nečistôt pravidelne pretrepte. Prípadné nečistoty opatrne vytiahnite rukou, rovnako ako žmolky.

Mokré nečistoty

Pokiaľ dôjde k znečisteniu deky od iných „mokrých“ nečistôt, ako napríklad vyliatím kávy alebo vína, okamžite konajte a nikdy nenechajte škvrny zaschnúť! Deku očistíme pod studenou vodou, potom položíme medzi uteráky, vyžmýkame prebytočnú vodu a deku necháme voľne rozloženú uschnúť. Vyvarujte sa používaniu chemických prostriedkov a praniu v práčke. (Predstavte si, že si umyjete vlasy v pracom prášku. Nie je to bohviečo však?)

Veríme, že to všetko zvládnete a prítomnosť obrej pletenej deky si doma budete užívať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *